ЧЕРНІГІВГАЗ ЗБУТ Меню
104

контакт-центр

Контакт-центр 0462 616 304

Контакт-центр0462 616 304

12.05.2014 / 16:10

Як отримати пільгу

Для окремих категорій громадян в Україні передбачені пільги щодо оплати житлово-комунальних послуг, зокрема, на зменшення розміру плати за спожитий природний газ

Якщо Ви маєте право на пільгу, зверніться із заявою до Центру обслуговування споживачів газу

Якщо Ви маєте право на пільгу, зверніться із заявою до Центру обслуговування споживачів газу
ФОТО: ПАТ "Чернігівгаз"

Категорії громадян, які мають право на пільгу, її розмір та механізм надання визначаються низкою Законів та Бюджетним Кодексом України. Детальніше про це читайте тут.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 389 "Про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’їз 1 липня 2015 року пільги з оплати за житлово-комунальні послуги, палива, скрапленого газу, телефону, а також послуг із встановлення квартирних телефонів надаються залежно від середньомісячного сукупного доходу сім`ї осіб, які мають право на пільги згідно із законодавчими актами.

На кого поширюється новий порядок надання пільг читайте тут.

Для призначення пільг на оплату житлово-комунальних послуг, зокрема з оплати природного або скрапленого газу, споживачеві потрібно звертатися в Управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання.

Декларацію про доходи сім’ї пільговика подають до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації тільки пільговики, які самі або (та) члени їх родин, на яких поширюється дія пільг, мають дохід від отриманої заробітної плати, стипендії, або доходу підприємницької діяльності.

В декларацію включаються доходи за шість місяців, що передують місяцю звернення, та підтверджуються довідками про доходи свої та членів сім’ї або документами, що підтверджують відсутність доходів за такий період.

Пільговики та члени їх родини, які отримують тільки пенсії, соціальні допомоги до управління не звертаються.

Згідно з Постановою КМУ № 117 від 29.01.2003 р. "Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги" (далі ЄДАРП) створено банк даних фізичних осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою.

Персоніфікований облік в ЄДАРП також здійснює Управління соціального захисту.