ЧЕРНІГІВГАЗ ЗБУТ Меню
104

контакт-центр

Контакт-центр 0462 616 304

Контакт-центр0462 616 304

07.05.2014 / 13:04

Як оформити субсидію

За новими правилами, всі без винятку громадяни можуть звертатись за отриманням допомоги для оплати комунальних послуг. Де і як оформити субсидію, у якому розмірі та на який термін вона призначається

З початку 2015 року на Чернігівщині субсидії оформили понад 83 тисяч сімей

З початку 2015 року на Чернігівщині субсидії оформили понад 83 тисяч сімей
ФОТО: ПАТ "Чернігівгаз"

Постанова Уряду №329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що тратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022», якою впроваджено оновлений порядок надання житлових субсидій, набрала чинності з 1 травня 2018 року.

З урахуванням прийнятих змін відтепер субсидія призначається двічі на рік у травні (на неопалювальний період і 1 травня по 30 вересня) та в жовтні (на опалювальний період із 1 жовтня по 30 квітня).

З 1 травня змінюється форма декларації про доходи. Декларувати необхідно доходи всіх членів сім'ї (чоловіка, дружини та неповнолітніх дітей) навіть тих, які зареєстровані за іншими адресами.

Відтепер громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, щомісячно сплачуватимуть обов'язкову частку плати за послуги незалежно від обсягу спожитих послуг. У разі несплати обов'язкової частки плати падання субсидії припиняється за поданням надавачів послуг.

Доповнено перелік умов, зa яких субсидія не призначається:

  • загальна площа квартири перевищує 120 м2, індивідуального будинку - 200 м2 (крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування).
  • будь-хто зі складу домогосподарства або член сім'ї особи зі складу домогосподарства має у володінні автомобіль, якому менше п'яти років (крім мопеда або автомобіля, наданого органом соціального захисту населення).
  • у складі домогосподарства або у складі сім'ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку, в яких відсутні доходи або доходи менше мінімальної заробітної плати.

Для більшості домогосподарств, які вже користуються державною допомогою при оплаті за житлово-комунальні послуги, субсидії перепризначатимуться автоматично.

Однак, для окремих сімей у травні цього року призначення житлової субсидії здійснюється лише після подання нових заяви і декларації.

Крім того, з наступного опалювального сезону 2018 -2019 р.р знижується соціальний норматив для індивідуального опалення природним газом - з 5 до 4,5 куб.м на 1 кв.м опалюваної площі на місяць.